Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski, charyzmatyczny wokalista, lider i założyciel zespołu Ich Troje, autor tekstów. Pierwszy raz na scenie stanął w 1988 roku w musicalu “The Rocky Horror Show” Richard’a O’Briena. Kilka lat później, podczas wizyty w klubie karaoke, spotkał Jacka Łągwę. Panowie przegadali całą noc i bladym świtem zrodził się pomysł o założeniu zespołu. Wizją chłopaków było trio, brakowało więc jeszcze kogoś trzeciego, do składu wkrótce dołączyła Magda Femme. Było już więc ich dwóch i ona jedna.. Tak powstał zespół Ich Troje, który kilka lat później zmieni całkowicie oblicze polskiego show-biznesu, a sam Wiśniewski stanie się synonimem kontrowersji ale i niezwykłej charyzmy, która pozwoliła mu pokonać wszelkie trudności i wzbić się na sam szczyt, będąc – jak sam mówi – “dzieckiem z bidula”.

To on jest reżyserem wszystkich koncertów Ich Troje. Jeśli wymarzy sobie, aby na scenie w danej chwili spadł deszcz, wjechał ktoś na motocyklu, pojawił się ogień, czy płatki róż – tak się dzieje. Od lat zakochany w musicalu i to właśnie inspiracje tym gatunkiem można dostrzec podczas koncertów Ich Troje.

Na swoim koncie prócz dziewięciu płyt wydanych z zespołem Ich Troje, ma też płyty solowe, takie jak: “Spooko, to tylko płyta”, „Spooko, Panie Wiśniewski”, „Sweterek cz. 1 czyli 13 Postulatów w Sprawie Rzeczywistości”, „La Revolucion”, „Nierdzewny / Remixed”.

Wystąpił również w filmach: „Lawstorant” i „Zamiana”. Nakręcono o nim też film dokumentalny „Gwiazdor”.

W latach 2003-2004 Michał był bohaterem reality show nadawanego przez stację TVN, podczas którego kamery towarzyszyły mu 24h na dobę, dokumentując życie artysty i jego rodziny.

W życiu prywatnym wielką pasją Michała jest latanie, posiada nawet licencję pilota. Poza lataniem pasjonują go również rajdy samochodowe.

Wiśniewski to niewątpliwie bardzo barwna postać polskiego show biznesu – gdziekolwiek się pojawia wzbudza duże zainteresowanie.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA:

Dagmara Królikowska

KONTAKT:

tel. 500.111.900

STRONA:

www.michalwisniewski.pl