Mandaryna

Marta Mandaryna Wiśniewska

Marta Mandaryna Wiśniewska to wokalistka, tancerka, choreografka, sędzia międzynarodowy tańca hip hop. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie rozrywkowej.

W 2004 roku rozpoczęła spektakularną karierę muzyczną. Jej pierwszy singiel „Here I go Again” stał się przebojem nie tylko w Polsce, zdobywając pierwsze miejsca na klubowych listach przebojów w Austrii i Japonii. Debiutancka płyta „Mandaryna.com” znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych albumów w 2004 roku, zdobywając w Polsce status Złotej Płyty. Sama Artystka otrzymała nagrodę Eska Music Awards w kategorii Artysta Roku a przez Agencję Media Press została uznana za najpopularniejszą postać prasową z wynikiem 18 okładek w ciągu jednego roku.

W 2005 roku Artystka wydała drugą płytę „Mandaryna.com2me”, która również okazała się fonograficznym sukcesem. Album przez trzy tygodnie niezmiennie zajmował pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, uzyskując ostatecznie status Platynowej Płyty. Promujący ją singiel „Every night” był jednym z najpopularniejszych przebojów 2005 roku, przynosząc Artystce wiele nagród (między innymi Mikrofon Popcornu w kategorii Przebój Roku Polska).

Trzeci album „AOK” wydany w 2009 roku z promującym go singlem „Good Dog, Bad Dog” zebrał znakomite recenzje w kraju i za granicą. W Wielkiej Brytanii zdobył nagrodę PAM London Awards w kategorii album roku dance/house/electro.

W 2018 roku Mandaryna, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów, powraca na scenę. Pierwszy po siedmiu latach koncert we Wrocławiu spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Koncerty Mandaryny to spektakularne, pełne ekspresji widowisko udziałem najlepszych tancerzy w Polsce. Mandaryna na scenie jest artystką charyzmatyczną, z łatwością nawiązującą kontakt z publiczności.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA:

Dagmara Królikowska

KONTAKT:

tel. 500.111.900

STRONA:

www.mandaryna.pl